wtorek, 19 listopada 2013

DIY: BOMBKA świąteczna ze wstążek

W poście, w którym pokazywałam Wam jak wyczarować bałwanka z cekinów, obiecałam, że pokażę jak zrobić świąteczną bombkę ze wstążek. Dlatego dzisiaj zapraszam Was na szybki kurs jej wykonania ;)


Co będzie nam potrzebne?
 • kula styropianowa 8 cm
 • wstążki satynowe 25 mm w różnych kolorach
 • kawałek tasiemki 6 mm
 • krótkie szpilki (14 mm)
 • szpilki z kolorowymi główkami
 • ostre nożyczki
 

Jak to zrobić? 
1. Na początku musimy pociąć nasze wstążki na 6,5 cm odcinki. Z mojego doświadczenia (a uwierzcie mam duże, bo już około 100 takich bombek zrobiłam) wynika, że zazwyczaj na całą bombkę wychodzi 96 takich kawałków. Ja do dzisiejszej bombki zdecydowałam się użyć czterech kolorów, dlatego potrzebuje po 24 kawałki z każdego. 

2. Potrzebny nam też będzie jeden mały 3 cm kawałek, który będzie tworzył początek naszej bombki. 

3. Wstążkę składamy w trójkącik i przypinamy wokół małego kawałka. Szpilki wbijamy w rogach trójkąta i na jego środku - tak, aby nic nam się nie rozchodziło.

4. Kolejne trójkąty przypinamy dookoła tak, aby pierwszy rząd składał się z czterech elementów.

5. Kolejne cztery trójkąty układamy pomiędzy te z pierwszego rzędu, tak aby ładnie zakryły nam wszystkie szpilki (oczywiście te w rogach trójkątów).

6. Tak robimy całą bombkę, naprzemiennie układając kolory. Trójkąty układamy dość ciasno, aby nie tworzyły się przerwy i nieestetyczne elementy wstążki nie były widoczne.

7. Kiedy zostaje nam już niewielka część widocznego styropianu, musimy to jakoś estetycznie zakryć. W tym celu docinamy dwa kawałki wstążki, końce zawijamy pod spód (aby się nam nie postrzępiły) i przypinamy je kolorowymi szpilkami, żeby całość ładniej się prezentowała. 

8. Na koniec pozostaje nam zrobić ozdobną kokardę (dla mnie to najtrudniejszy fragment, bo nigdy nie wychodzi mi ładna za pierwszym razem;)) i uchwyt, na którym zawiesimy naszą bombkę (w zależności od Waszych potrzeb może być dłuższy lub krótszy). 

I gotowe! - zrobienie takiej bombki jest naprawdę dziecinnie proste. Wystarczy odrobina czasu i dobrych chęci. Wybór kolorystyki to już Wasza inwencja twórcza! A możecie stworzyć piękną i oryginalną ozdobę świąteczną :)


Poniżej jeszcze wrzucam Wam kilka zdjęć (z góry przepraszam za ich jakość) moich zeszłorocznych bombek - te były robione na specjalne zamówienia dla znajomych i koleżanek z pracy mojej mamy:


Jak Wam się podoba taka bombka ze wstążek? Może macie jakieś inne pomysły na wykorzystanie takiej styropianowej kuli? Wolicie własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne czy takie kupione w sklepach?

10 komentarzy:

 1. This is wonderful ornament!

  http://beautyfollower.blogspot.gr/

  OdpowiedzUsuń
 2. You are amazing I really loved this DIY. Can we follow each other on GFC, Bloglovin, FB or Twitter? Love
  New Post Fashion Talks

  OdpowiedzUsuń
 3. zrobiłam:) co prawda nie wyszło mi tak ładnie, jak u Ciebie, ale i tak jestem z siebie dumna :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne, ile czasu zajmuje Ci zrobienie takiej? Ja mam taki przewodnik https://abcporady.pl/swiateczne-bombki-ze-wstazki-nie-tylko-dla-odwaznych/ ale szukam filmików w tym temacie - żeby ozdoby ładniej mi wychodziły. Poradzisz coś?

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy to wyjdzie tak samo dobrze gdy użyje różnych szerokości wstążek?

  OdpowiedzUsuń